Malé velké nakladatelství Modrý slon

Bylo nebylo, na začátku byli tři kamarádi. V jejich hlavách se zrodil nápad založit krásné nakladatelství, docela malé velikostí, ale velké svým posláním – měnit děti v hrdiny! Nechat je procestovat celý svět, vysvobodit princezny nebo se skamarádit se zvířátky. Zavést je do světa fantazie a probudit v jejich srdcích lásku k psanému slovu.

Naše nakladatelství Modrý slon vzniklo v roce 1998 a jeho poslání se od té doby nezměnilo. Chceme motivovat mladé čtenáře k samostatnému čtení, zábavnému vzdělávání a rozvíjení představivosti. Snažíme se dětem ukázat kouzlo psaného textu přirozenou a nenásilnou cestou, založenou na poznávání a emocích. A jak jinak toho dosáhnout, než když na stránkách dobrodružných příběhů nalézají samy sebe?

Příběh našich knih

Naše nakladatelství spolupracuje s nejlepšími autory a ilustrátory z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Za dobu naší existence jsme vydali více než 80 originálních titulů psaných a ilustrovaných výhradně pro nás. Rok co rok navíc nabídku personalizovaných knih obměňujeme a rozšiřujeme, aby mohly děti zažívat stále nová dobrodružství. A protože nabízíme knížky pro děti všech věkových skupin, mohou se každý rok ponořit do nových příběhů, které odráží aktuální témata a výzvy, kterým ve svém věku právě čelí.

Ale nezapomínáme ani na ty nejmenší – v naší nabídce najdete také personalizovaná leporela, která se hned po svém vydání stala bestsellerem.

Kromě knížek a leporel jsme v roce 2001 vydali také didaktickou pomůcku Motanice, která ještě téhož roku získala titul „Správná hračka“. V roce 2004 pak vyhrála 1. místo v kategorii „Novinka roku“ a 3. místo v kategorii „Nejlepší reklamní či dárkový předmět“ v soutěži Hvězda 3D reklamy 2004.

Naše pohádkové příběhy čtou děti v Čechách, ale i v zahraničí. Působíme na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Francii, Anglii, Německu, Rakousku, Rumunsku, Litvě a Bosně a Hercegovině. Chceme spojovat děti z různých koutů světa do sdílené pohádkové země fantazie. A největší odměnou pro nás je vidět, jak naše knihy malují radostné úsměvy na dětských tvářích.

Budeme proto moc rádi, když se s námi podělíte o vaše vlastní pocity a nebo pošlete fotku. Radostné jiskřičky v dětských očích jsou pro nás tou nejmilejší odměnou a nejsilnější motivací k další tvorbě.