AUTOŘI A ILUSTRÁTOŘI

Obrázky a písmenka jen od těch nejlepších

Aby vaši malí hrdinové mohli zažívat stále nová dobrodružství, spolupracujeme s těmi nejlepšími autory a ilustrátory, kteří pro naše čtenáře neustále vymýšlí skvělé příběhy.

Každou novou knihu vymýšlíme společně tak, aby vaše děti nejen bavila, ale pomáhala jim ve zdravém rozvoji a vzdělání. Poznejte naše autory a ilustrátory trochu blíže.

Mgr. Martina Rašková

Martina Rašková je učitelkou prvního stupně základní školy. Za léta své učitelské praxe získala spoustu poznatků v rozvoji gramotnosti dětí. Tyto poznatky využívá pro své knihy. S nakladatelstvím MODRÝ SLON s.r.o. spolupracuje již mnoho let.

Ester Stará

Ester Stará je autorka dětských knih zaměřených na rozvoj komunikačních a jazykových dovedností. Díla jsou velmi dobře hodnocena a autorka již získala několik ocenění u nás doma i v zahraničí.

Mgr. Zuzana Pospíšilová

Mgr. Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a spisovatelka knih pro děti. V roce 2004 začala publikovat první pohádky a básničky v časopise Sluníčko a první knihy spatřily světlo světa v roce 2005. Zuzana Pospíšilová je spisovatelsky velmi činná a dodnes napsala kolem stovky knih pohádek, básniček a hádanek.

Pavel Brycz

Český spisovatel, básník a publicista. Studoval český jazyk a později dramaturgii. Působil jako středoškolský učitel, později jako textař v reklamní agentuře. Mezi jeho nejlepší knihy patří sbírka povídek Jsem město. Za svá díla obdržel spoustu významných literárních cen.

Tereza Meravá

Poskytuje služby v oblasti sociálních sítí a PR, píše články do časopisů a médií, dětské knihy a pořádá besedy o knihách pro žáky základních škol.

Dagmar Kýrová

Dagmar Kýrová se narodila v Praze, kde stále žije s manželem. Má 3 dospělé děti a 4 vnučky. Původním povoláním je projektantka tech. zař. budov, ale celý život ráda píše pro děti. Ráda jezdí na chalupu, šije a miluje přírodu ze všech úhlů pohledu.

Aneta Žabková

Aneta Žabková po Gymnáziu Evropská nastoupila v roce 2005 na pražskou FAMU (Katedra animované tvorby), kde v roce 2011 promovala. Za studium na FAMU vytvořila filmy: Dobré jitro, pane upíre, Nic nového pod slunce, Chybička se vloudí a magisterský film In vino veritas. Její filmy byly promítány na mnoha tuzemských a světových festivalech a získaly řadu ocenění. V roce 2011 dostala studentskou Cenu Josefa Hlávky. Spolupracovala na cyklech Evropské a České pexeso pro ČT, ilustrovala dvě deskové společenské hry, animovala znělky pro pořad Aréna národu pro TV Primu.V současné době ilustruje knihy pro děti a také přispívá do dětských časopisů Sluníčko a Mateřídouška.

ILUSTRÁTOŘI

Edit Sliacka

Edit Sliacka se narodila v roce 1984 na Slovensku a žije a tvoří v Praze. Je ilustrátorkou a tvoří hlavně dětské knížky a časopisy nebo učebnice pro nižší třídy základních škol. Můžete ji znát například z časopisu Sluníčko nebo z projektu Childbook.

Milan Starý

Milan Starý vystudoval Pedagogickou fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk – výtvarná výchova. Pravidelně publikuje své ilustrace v Hospodářských novinách. Podílel se na přípravě dětského programu ke stálé expozici Příběh pražského hradu.

Katarína Gasko

Katarína Gasko je slovenská výtvarnice, která se kromě ilustrování věnuje grafickému designu a volné tvorbě. Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě v ateliéru Dušana Kállaye. Pravidelně přispívá do dětských časopisů a spolupracuje se slovenskými, českými, maďarskými a kanadskými nakladateli.

Dan Růžička

Dříve tvořil a publikoval komiksy s použitím techniky airbrush, v současné době využívá zejména i digitální kresbu a malbu. Ilustruje do časopisů a knih.

Josef Kremláček

Josef Kremláček byl český malíř a knižní ilustrátor, narodil se a žil v Třebíči. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Jeho práce byly vystaveny na 50 samostatných výstavách a na více než 250 kolektivních výstavách. Ilustroval knihy pro mnoho zahraničních titulů, včetně japonských.

Iveta Autratová

Iveta Autratová je ilustrátorka a malířka z Vysočiny, která žije a pracuje v Brně. Její láska k přírodě a zvířatům ji provází od dětství a přirozeně ovlivňuje i její tvorbu, z které dýchá optimismus, radost ze života a láska k barvám. Vystudovala ekonomickou školu, ale kreslení pro ni bylo vždycky srdeční záležitostí a tak se před několika lety rozhodla věnovat právě této zálibě naplno. V současné době je její hlavní pracovní náplní ilustrování dětských knížek, ale věnuje se i vlastní samostatné tvorbě.

Josef Pospíchal

Je známý český humorista a ilustrátor od roku 1964 publikoval kreslený humor v novinách. Byl členem týmu tehdy populárního humoristického časopisu Dikobraz a to až do jeho konce v roce 1994. Josef Pospíchal se také může pyšnit například cenou Grand Prix, kterou získal na mezinárodním festivalu humoru a satiry. Humoristické časopisy časem vymizely, satirické rubriky už jsou jen v některých periodikách. Právě proto se Josef Pospíchal věnuje i jiným žánrům. Obrázky Josefa Pospíchala znají dobře i školáci. V posledních deseti letech totiž ilustroval celou řadu učebnic, od matematiky, přes češtinu až po němčinu nebo ruštinu. A tato činnost mu přinesla i ocenění.

Pavlína Kourková

Narodila se na Vysočině, v Jihlavě. Od mala tráví hodně času procházkami přírodou, která je pro ni neustálou inspirací. V její tvorbě se prolínají přírodní motivy s pohádkovým světem fantazie. Vystudovala učitelství biologie a zahradní a krajinnou architekturu, profese, ve kterých se spojují její dvě velké radosti, čímž je tvorba a práce pro děti a neustálá fascinace a inspirace přírodou.

Lukáš Fibrich

Lukáš Fibrich kreslí převážně ilustrace do časopisů, dětských knížek a do jazykových učebnic. Kreslí storyboardy, animatiky a klíčové vizuály pro nejlepší reklamní agentury. Kreslí komiksy a stripy podle vlastních nebo dodaných scénářů. Firemní maskoty, webové ikonky, hrací karty, bludiště, plakáty, knižní obálky, vtipy.