O nás

Marek Halfar

“Snažíme se dětem ukázat kouzlo psaného textu přirozenou a nenásilnou cestou, založenou na poznávání a emocích. A jak jinak toho dosáhnout, než když na stránkách dobrodružných příběhů nalézají samy sebe?”

Marek Halfar, MODRÝ SLON s. r. o.

Bylo nebylo

Na začátku byli tři kamarádi. V jejich hlavách se zrodil nápad založit krásné nakladatelství, docela malé velikostí, ale velké svým posláním – měnit děti v hrdiny! Nechat je procestovat celý svět, vysvobodit princezny nebo se skamarádit se zvířátky. Zavést je do světa fantazie a probudit v jejich srdcích lásku k psanému slovu.

Naše poslání

Naše nakladatelství Modrý slon vzniklo v roce 1998 a jeho poslání se od té doby nezměnilo. Chceme motivovat mladé čtenáře k samostatnému čtení, zábavnému vzdělávání a rozvíjení představivosti.”

Příběhy našich knih

Za dobu naší existence jsme vydali více než 80 originálních titulů psaných a ilustrovaných výhradně pro nás. Rok co rok navíc nabídku personalizovaných knih obměňujeme a rozšiřujeme, aby mohly děti zažívat stále nová dobrodružství. A protože nabízíme knížky pro děti všech věkových skupin, mohou se každý rok ponořit do nových příběhů, které odráží aktuální témata a výzvy, kterým ve svém věku právě čelí.

Ale nezapomínáme ani na ty nejmenší – v naší nabídce najdete také personalizovaná leporela, která se hned po svém vydání stala bestsellerem.

Kromě knížek a leporel jsme v roce 2001 vydali také didaktickou pomůcku Motanice, která ještě téhož roku získala titul „Správná hračka“. V roce 2004 pak vyhrála 1. místo v kategorii „Novinka roku“ a 3. místo v kategorii „Nejlepší reklamní či dárkový předmět“ v soutěži Hvězda 3D reklamy 2004.

Marek Halfar

Autoři a ilustrátoři, se kterými spolupracujeme

Naše nakladatelství spolupracuje s nejlepšími autory a ilustrátory z celé České republiky, ale i ze zahraničí.

Autor 1 Autor 1 Autor 1 Autor 1 Autor 1

Autoři a ilustrátoři

Modrý slon v zahraničí

Naše pohádkové příběhy čtou děti v Čechách, ale i v zahraničí. Chceme spojovat děti z různých koutů světa do sdílené pohádkové země fantazie. A největší odměnou pro nás je vidět, jak naše knihy malují radostné úsměvy na dětských tvářích.

  • na Slovensku
  • v Maďarsku
  • v Anglii
  • v Rakousku
  • v Litvě
  • v Polsku
  • ve Francii
  • v Německu
  • v Rumunsku
  • v Bosně a Hercegovině
Mapa

Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o vaše vlastní pocity a nebo pošlete fotku. Radostné jiskřičky v dětských očích jsou pro nás tou nejmilejší odměnou a nejsilnější motivací k další tvorbě.

Napište nám